Co nowego?

 • 8 listopada 2015

  Uruchomiono CZAT -sprawdź działanie CHAT on Line (czat).

  Można pytać w czasie rzeczywistym.Nie wymagane posiadanie własnego komuniukatora.Do rozmowy nie potrzebne jest własne konto.Użytkownik może zalogować się jako gość podając jedynie Nick i miejscowość

 • 11 sierpnia 2015

  Indywidualne Korepetycje z zakresu komputera oraz programów w dziedzinie Genealogia.Zakres -różne poziomy umiejętności.Od podstaw obsługi do wykonywania skomplikowanych operacji potrzebnych w Genealogii(bazy danych ,wizualizacja 3D).Programy genealogiczne ,graficzne itd. Oferta dla osób starszych posiadających komputer i zainteresowanych Genealogią (szerokie pojęcie Genealogii). z terenu Warszawy.Korepetytor również 60-latek. Zainteresowani kierują zgłoszenia na adres emailowy administratora. KONTAKT W e-mailu należy podać tel.Kontaktowy i krótki opis poziomu wiedzy komputerowej ,oraz zakres potrzeby w realizowaniu zainteresowania Genealogią. Cennik godzinowy w zależności od poziomu wiedzy komputerowej zainteresowanego do uzgodnienia indywidualnie. (możliwy kontak via SKYPE).

 • 20 marca 2015

  Stara wersja opracowania (z małymi poprawkami) na komputery stacjonarne.
  Plik wynikowy jako wykonywalny (exe). Testowany od WinXp- Win7(x86,x64). Wersja ta nie wymaga już instalacji wtyczek(Unity WebPlayer) do przeglądarek Internetowych,które często się zmieniają (wersje wtyczek w zależności od używanej przeglądarki internetowej).

  Nie jest to wersja przeglądarkowa on-line/off-line (przeglądarki typu IE,Mozilla,Chrome nie mają tu zastosowania)

  Całość rozpakowana do katalogu domyślnego CMPOW .Uruchomienie pliku CmPowsWa.exe
  (dla bezp. plik spakowane ,do pobrania jest 192,58Mb).= Pobierz spakowany program
  Opisy funkcji i sterowania z klawiatury + mysz (urządzenia mobilne są bezużyteczne dla tej aplikacji) na 

  stronie INSTRUKCJE I OPIS

 • 15 września 2014

  Forma wyświetlania wyników wyszukiwania przy użyciu Wyszukiwarki-po kądzieli uzależniona jest wyłącznie od administratora danej bazy np. bazy tylko jednej parafii (wszystkie zdarzenia łącznie ze 100-lat lub więcej), bazy zawierającej 100-lat (dekanatu) tj np 10 parafii itd.,regionu,powiatu,województwa. Ze względu na już zastosowaną filtrację (w trakcie wyszukiwania) ilość wyników do wyświetlenia jest automatycznie ograniczona ,ponieważ wpisując nazwisko i imię matki+rodowe + imię ojca w pola wyszukiwarki i oczekując pokazania wyniku ilość dzieci z tego małżeństwa jest wiadomym ,że wynik to np max 20 rekordów ich dzieci w urodzeniach (super wielodzietne małżeństwo),potem (nazwiska rodziców występujące w małżeństwach tych dzieci ,oraz w zgonach tych dzieci (nazwiska imiona rodziców).max do wyświetlenia 100 rekordów,więc praktycznie potrzeba sortowania kolumn w wynikach wyświetlania nie zachodzi.(wyszukiwarki posiadające wiele pól wpisowych) Inaczej już jest jeśli poszukujący wpisze tylko w jedno pole wyszukiwarki np. nazwisko rodowe matki ,wówczas może wystąpić znaczna ilość wyników do wyświetlenia (bo zapytanie do bazy jest mało precyzyjne) i potrzebne jest w wyświetlanych wynikach przeszukania odpowiednie sortowanie wyświetlanych w/g kolumn. Zestaw po kądzieli (wyszukiwarka + wyświetlenie wyników) posiada obecnie sortowania wszystkich wyświetlanych kolumn (11) alfabetycznie,poprzez kliknięci przycisku sortuj nad nazwą kolumny (np. Imię matki -sortuj) (Imię ojca -sortuj) itd. Przy mało precyzyjnych zapytaniach do bazy jest to element konieczny ,np. wyszukiwarki działające jedynie na zasadzie przeszukiwania bazy danych po nazwisku. (brak innych pól do wpisywania np. imion zarówno osoby poszukiwanej jak i jej rodziców itd.) Oczywiście zastosowano limit wyników wyświetlania ,jako zabezpieczenie przed ściągnięciem całej bazy. Zrzut ekranowy widoku wyników wyświetlania (uwzględniający widok przycisków sortuj nad nazwami kolumn). Przykładowy wynik wyszukiwania po wpisaniu w nazwisko matki(wyszukiwarka) słowa "Cich" (fragment ekranu) i w przeglądarce typu np.Firfox ekran przesuwany do limitu(wyznaczonego przez admina bazy) .Brak stronicowania (podziału na strony uwzględniające np 50 wyników na stronę),wówczas sortowanie np 1000 rekordów (np. taki limit). Załącznik widoku wyników wyświetlana i sortowania w kolumnach w zakładce dodane.

 • 06 sierpnia 2014

  Opracowana parafia BOGLEWICE. 150-lat w aktach metrykalnych parafii. Fota zrzutu ekranowego w zakładce dodane.

 • 11 lutego 2014

  Zmiana trybu działania wyszukiwarki(działająca od 1.11.2011r).DEMO już niedostępne!.Tylko forma emailowa zgodna z poprzednią treścią wpisywaną w pola wyszukiwarki.

 • 07 listopada 2013

  Zastosowanie tagu v.NN w sumariuszu (brakujący)w par.Św.Aleksandra w roku 1859 ZGONY Wzór dostępny w zakładce Wyszukiwarka (po kliknięciu na ikonie parafii) znaleźć pogrubioną nazwę rocznika i zdarzenia.Są również uzupełnienia sumariuszy ze Św.Andrzeja.Uwaga!!! W bazie DEMO nie są umieszczane żadne poprawki ani uaktualnienia właściwej i docelowej bazy danych.

 • 09 lipca 2013

  Wchodząc na stronę WEBTREES należy wybrać nazwę drzewa (ikona Strona główna).Znajdują się tam nazwy drzew rodzin(Kilkanaście). Numery akt metrykalnych w zakładce NOTATKI (dotyczy osoby i rocznika zdarzenia). Drzewo rodziny: MAREK , Drzewa rodziny: CICHOCKI zrealizowane w nowej wersji WEBTREES -w linkach poniżej:
  Marek_Grabów Cichocki-Boglewice , Cichocki-Warszawa

 • 26 czerwca 2013

  Kurs i opis wykonania planu-mapki lokalnego cmentarza parafialnego z dostępnych mapek w skali 1:1000 w systemie Wirtualnego spaceru po cmentarzu na stronie nowopowstającego MazowieckiegoTG =>Wirtualny spacer po cmentarzu w 3D

  Opisy tylko dla zalogowanych.Dostępne przykłady dla cmentarza małego i dużego.Dodatkowo można uzyskać jeszcze 3 mapki w skali 1:1000 dla cmentarza parafialnego w Konarach (k.Góry Kalwarii),Chynowie k.Grójca ,oraz pobliskiego Drwalewa.

 • 20 maja 2013

  Instrukcja obsługi pobierania pliku na dysk własny.Pobrać plik o nazwie CMWEB.zip z serwera:

  na  tu link => Spakowany CMWEB.zipi rozpakować np: na dysku C:\CMWEB (nie tworzyć nowego katalogu).

  -a.) prędkość pobierania uzależniona jedynie od łącza (pobieranie) czas skrócony z 15 min do max 1 min.

  -b.)korzyść -wielokrotne odpalanie programu bez konieczności ponownego ściągania pliku (brak keszowania ,bo plik pod stałą nazwą zapisany jest już na dysku). Nie trzeba również wielokrotnie instalować Unity Web playera.

  - warunek Wtyczka Unity Web Player musi być zainstalowana wcześniej (Wtyczka tylko 600Kb). => http://unity3d.com/webplayer (Aktualna wersja)

  Program odpalamy klikając w Windows Eksplorerze na plik o nazwie CMWEB.html ,uruchamia się automatycznie przeglądarka internetowa (Internet Explorer,Firefox,Chrome,Opera itp).Ładowanie do pamięci komputera może potrwać 30s. Napis na (zielono) Zacznij Zwiedzanie -załadowuje się już do programu ,rozpoczynając możliwość sterowania postacią zwiedzającego. Wyjście do trybu okienkowego = escape. Zamknięcie programu wyjście z przeglądarki (czerwony X przeglądarki). Inne informacje dotyczące programu na stronie forum nowopowstającego Mazowieckiego TG.

 • 22 stycznia 2013

  Wstępny etap weryfikacji list pochowanych do aplikacji Zwiedzanie Cmentarza Powstańców Warszawskich w 3D zakończony.Stan aktualny zgodny z oficjalnymi wykazami na dzień 15.01.2013 Zapraszamy do zwiedzania i osobistej weryfikacji nazwisk w ramach zwiedzania w 3D. Program na => https://znajdzprzodka.pl/CMWEB/index.html Wybierać tryb pełnoekranowy przeglądarki do zwiedzania.Efekty w trybie okienkowym są mniej wyraziste .

 • 27 października 2012

  Prezeniesiony z poprzednej lokalizacji GENPARAF z możliwością dokonywania wpisów dla chętnych do wymiany pomiędzy sobą zindeksowanych roczników z poszczegłonych parafi, oraz skanów.Zasada antykwariatu genealogicznego opisywanego na forum nowopowstającego Mazowieckiego Towarzystwa Genealogicznego.Silnik edytora oparty o Mediawiki.Modyfikacja polegająca na zatwierdzaniu przez Administratora loginu nowego użytkownika i dostępu do edycji, mającego na celu zabezpieczenia przed spambotami dokonujących automatycznie niechcianych wpisów.Aktualny adres GENPARAF => Nowy adres do GENPARAF7-Wejście do encyklopedii parafii .Adres email dla nowych użytkowników-rejestracja to: Genparafemailwp.pl Uwaga! zamienic w adresie słowo "małpa" na symbol małpy.

 • 01 lipca 2012

  Informacje dotyczące indeksacji parafii Nawiedzenia NMP. Zgony z "lat rosyjskich" w systemie poszukiwań małżonków.Patrz tekst (ikona NAW_NMP) w zakładce wyszukiwarka.

 • 22 czerwca 2012

  Funkcja rozróżniania płci osoby (żeńska,męska) już działa. Ustawienie domyślne Wszystkie osoby (obie postaci z ptaszkami 2-ga wersja obie postaci bez zaznaczeń) Odznaczenie jednej postaci (jeden ptaszek) daje wynik szukania mężczyzny lub kobiety .Szczególnie chodzi o nazwiska nierozpoznawalne po końcówce jak również końcówce -ka dla nazwisk typu np.Konopka.

 • 12 czerwca 2012

  Na ukończeniu realizacja funkcji rozróżniania płci osoby (żeńska,męska). W wyszukiwarce będzie dodana do postacji osoby -postac żeńska z opcjami wyboru (ptaszek).Ma to na celu zawężenie ilości wyświetlanych wyników w przypadku bardzo popularnych nazwisk.

 • 15 maja 2012

  Dodane drzewka promocyjne do dalszego samodzielnego uzupełniania.Planowane około 15 drzewek.Ze względu na limit osób w drzewie (do 25O bezpłatnie) nie umieszczono wszystkich osób aby dac możliwoś uczestnictwa i edycji osobom zainteresowanym rozwojem drzewa.
  Nazwiska tu  link => Wykaz Drzew genealogicznych rodzin

 • 8 listopada 2011

  Przeczytaj informacje bieżącą.+DODTEK -znajduje się w linku poniżej
  Link do artykułu

 • 6 listopada 2011

  Przedłużony został okres testowy wyszukiwarki. Wkrótce zostanie ona zoptymalizowana pod kątem ułatwienia wyszukiwania i maksymalizacji efektywności.

 • 6 listopada 2011

  W związku z dużym zainteresowaniem dotyczącym pomocy w wyszukiwaniu został założony specjalny wątek na forum nowopowstającego Mazowieckiego Towarzystwa Genealogicznego. Można pytać będąc niezalogowanym -

  tu link   Link do artykułu

 • 3 listopada 2011

  Serwis aktualnie działa w trybie testowym. Prosimy o komentarze i uwagi co do działania strony i wyszukiwarki (znajdzprzodkamałpa-emailgmail.com).

 • 1 listopada 2011

  Uruchomiony został serwis znajdzprzodka.pl, dzięki któremu możesz odnaleźć swoich przodków. W chwili obecnej dostępna jest wyszukiwarka demonstracyjna obejmująca obszar parafii Św. Stanisława (baza przykładowa) w Warszawie (lata 1826-1900). Życzymy owocnych poszukiwań!