Projekty Cmentarzy w 3D
Witaj w serwisie znajdzprzodka.pl !
Pytania dotyczące wykonywania map cmentarzy parafialnych w technice 2D,3D oraz wizualizacji cmentarzy w technice 3D
CZAT-ON-LINE -wypróbujZrealizowany projekt już historyczny -to wirtualne zwiedzanie Cmentarza Powstańców W-wy z możliwiściami zapalenia znicza oraz położenia wiązanki kwiatów będąc przy konkretnej mogile (grób musi być minimum w zasięgu wzroku).Aplikacje można uruchamiać ON_line (mocne komputery) lub pobrać na własny dysk -OFF LINE.Informacje nt sterowania i obsługi programu są zawarte w pliku ,a szerszy opis funkcji znajduje się na Forum Maz TG.
Możesz pobrać plik (spakowany) na własny dysk i uruchamiać off-line =>Cmentarz Powstańców Warszawy -kliknij aby pobrać
Wirtualne zwiedzanie cmentarza Powstańców Warszawy z funkcjami (połóż kwiaty, zapal znicz, wyświetl listę pochowanych w tym miejscu.

Przykłady i opisy znajdują się również na stronie MazTG =>Przykłady i opisy
Przykłady map
Cmentarz w Boglewicach.Obecnie wykonywany w 3D -wirtualne zwiedzanie z perspektywy 1-szej osoby (FPP)
Przykład wykonania modelu 3D Mausoleum Bersonów w/g architekta Jana Antoniego Biernackigo.Foto modelu w odniesieniu do foto perspektywy wykonanej aparatem fotograficznym(model teksturowany jedynie roboczo-poglądowo -odwzorowanie jedynie głównych elementoó architektury).Na większości cmentarzy znajdują się takie charakterystyczne punkty odniesienia i orientacji.Inne wykonanie (Kaplica i Monument wolnościowy z orłem) zaprezentowane na dostępnej grafice na cmentarzu w Kołbieli.


Widok modelu Kaplicy z tyłu
Wirtualne zwiedzanie cmentarza w Boglewicach z funkcjami (połóż kwiaty, zapal znicz, wyświetl listę pochowanych w tym miejscu.
- Na początku lipca br. zostanie udostępniona do przeglądania offline /do pobrania plik z https://znajdzprzodka.pl / wersja próbna na komputery /Wirtualnego Zwiedzania Cmentarza parafialnego w Boglewicach.
Zaprezentowane rozwiązania wiązanki kwiatów oraz zapalenia znicza na wybranej podstawie nagrobka bliskich lub znajomych , a dla mocnych komputerów można położyć kwiaty i zapalić znicz na wszystkich 1233 zinwentaryzowanych podstawach nagrobków.
Ponadto wyświetlenia wszystkich nazw podstaw nagrobków np. H-R13-G11_P01DFA po włączeniu na klawiaturze przycisku "P" jak pokaż ,a przechodząc koło nagrobka wyświetlana jest zmieniająca się na ekranie Sektor,Rząd i Nr grobu oraz nazwisko jednej pochowanej osoby.
Czyszczenie ekranu /wyłączenie informacji/ klawisz "O". Dotyczy to podstaw nagrobków - używane w tej opcji klawisze "P","Z" ,"K" ,oraz "O" . Kursor ekranowy ma taki wygląd [ . ] . Ponieważ jest to cmentarz , a nie zabawka dla dzieci postawienie znicza i położenie kwiatów dotyczy tylko nagrobka i nie można postawić na ścieżce , parkanie czy w wielu innych nieprzeznaczonych do tego celu miejscach.
Zdjęcia do pierwszej części opisu:
Wiele podstaw nagrobków /teraz jedynie w wersji poglądowej zmieni swój wygląd i tekstury typu granit ,lastryko /kolor/ itp. po wykonaniu zdjęć faktycznego nagrobka w całości tj. podstawa nagrobka+ płyta z nazwiskiem. Wiele nagrobków jest już kompletnych
w formie obecnej /zmieniające się z czasem/. Powstaje wersja archiwalna tj. za 10 lat wiele nagrobków albo zniknie lub zmieni swój wygląd. Uzupełniający wersję bieżącą /kolejne wersje programu np.co 10 lat/.
Zostawiając przycisk "P" aktywnym , a jeśli nacelujemy na tablicę z nazwiskami to zmieni się treść wyświetlanej informacji "kursor niebieski krzyżyk" daje nam listę pochowanych w grobie /np. grób rodzinny/ Nazwiska i imiona ,data ur. data śmierci ,ilość lat , indywidualny nr osoby w bazie danych , nr fotografii nagrobka itd.
Wielu parafian zna na pamięć lokalizację grobu bliskich ,ale nie potrafi zamiejscowym krewnym podać lokalizacji grobu typu Sektor ,Rząd , Nr grobu.
zdjęcia do 2-giej części opisu
Najwięcej danych jest z sektora E , z sektora L ,na podstawie wykonanych przez siebie zdjęć w latach ubiegłych. Bieżących zdjęć brakuje, jaki chętnych do współpracy przy tworzeniu wizualnego archiwum cmentarza . Za 20 ,50 lat wielu potomnych będzie chciało zobaczyć były i bieżący wygląd nagrobka swoich przodków i bliskich.
Funkcja zwiedzanie wymaga przejścia do nagrobka który chcemy odwiedzić /mijanie w alejkach ,rzędach nagrobków innych krewnych , znajomych którzy już odeszli a my nie wiemy o tym / a nie natychmiastowe wyświetlenie jedynie fotografii nagrobka w technice 2D którą chcemy zobaczyć.
Rozglądanie się wokół daje wiedzę kto pochowany jest obok , naprzeciwko itd.
Instrukcja klawiszologii zostanie dołączona do pliku.

Wirtualne zwiedzanie cmentarza w Boglewicach z funkcjami -akcja 2


Cmentarz w Chynowie
Cmentarz w Drwalewie
Cmentarz w Kołbieli .Zaawansowane wykonanie w 3D FPP
Cmentarz w Kołbieli .Zaawansowane wykonanie w 3D FPP -mapa rozmieszczenia podstaw nagrobków (kilkadziesiąt rodzajów modeli).Elementy ogrodzenia cmentarz itd.
Cmentarz parafialny w Konarach.