Wyszukiwarka Metryk parafii warszawskich

Wyszukiwarka - Filtry wyszukiwania

UWAGA! - Wyszukiwarka zakończyła już działania w trybie DEMO Przedstawiona forma to wzór 11-tu dostępnych kolumn w Bazie docelowej. Baza docelowa obsługiwana jest WYĄŁCZNIE PRZEZ OPERATORA (nie przez użytkownika).

Wcześniej zajrzyj do działu Aktualności.Limit ilości gratisowych wyszukiwań został wyczerpany. Zasady wyszukiwania i forma działania wyszukiwarki były przedstawione na bazie danych typu DEMO.

Sprawdź inne działy (Menu główne) takie jak Webtrees, Genparaf7, Ex Forum Mazowieckiego TG, Cmentarze 3D, Dodane. Znajduje się tam wiele informacji.

W WEBTREES (Menu główne) jest ok.30 rodzin.Ponad 6500 nazwisk.Może tam znajdziesz poszukiwaną osobę?. W Webtrees wybierz ikonę ze znaczkiem "domek" --rozwijalne menu Nazwisk rodzin.

Dużo informacji zawartych w "Wyszukiwarce" zawartych jest na Ex Forum Mazowieckiego TG. (dostępne w zakładce EX-Forum MAZ TG) -polecane.

Obecnie prezentowana forma nie posiada funkcji samodzielnego wyszukiwania -dostępna jest tylko forma emailowa (Brak przycisku i "komendy Szukaj". Sprawdź zakładkę Chcesz więcej?.

Dostępne jest natomiast wyszukiwanie "darmowe" w GENPARAF7 - (Menu główne) (kontynuacja mojego projektu genparaf ,obecnie w wersjii 7.0) nazwisk Księży - "Twórców metryk parafialnych",którym do 1946 r. zawdzięczamy istnienie metryk i możliwość odszukania zapisu o "Naszym przodku".

Wyszukiwarka ta ze względu na zastosowany obecnie silnik "Wiki" zostanie zmodernizowana po przekroczeniu 25.tys nazwisk Księży (na zewnętrzny system bazy SQL),aby umożliwić selekcję ilości wyświetlanych wyników wyszukania, czyli kryterium "Nazwisko" i "Imię".Limit 25 tys. nazwisk zostanie przekroczony w najbliższym czasie po wprowadeniu danych z Archidiecezji lwowskiej.

Uwaga!!! Losowa zmiana zawartości treści strony.Czasami pojwawia się przycisk "Szukaj" w wyszukiwarce dotyczącej osób z Warszawy .Możesz zapytać na CHAT (czacie) -zakładka Czat-onLine.Nic nie kosztuje a można się trochę dowiedzieć. Pytania dotyczące tylko Warszawy w wymienionych poniżej latach , oraz tematyki cmentarzy w 3D.

Wybrana forma czatu GOŚĆ ma mniejsze możliwości.Do rozpoczęcia rozmowy nie jest wymagane posiadanie własnego komunikatora.(działanie na zasadzie przeglądarki internetowej).

---------------------------------------------------------

------------WARSZAWA 1826-1900--------------------

Szukana osoba

(wpisz w okna poniżej)

---OSOBA---

...Nazwisko

...Imię

...Vel/voto/z domu

---RODZICE OSOBY---

...Imię ojca

...Imię matki

...Nazwisko matki

...Vel/voto/z domu

---MAŁŻONEK OSOBY---

...Imię małżonka

...Nazwisko małżonka

...Vel/voto/z domu

---DATY---

...Rok (zgonu, chrztu, malżeństwa)

---------------------------------------------------------