Informacja wstępna

marksp
Site Admin
Site Admin
Posty: 494
Rejestracja: 27 marca 2018, 11:51 - wt

Informacja wstępna

Post autor: marksp » 30 sierpnia 2011, 10:48 - wt

Głównie dotyczy terenu Mazowsza.Opracowania ze szczególnym naciskiem na genealogiczno-historyczne z różnych okresów.

Być może i autorzy (nie publikowanych opracowań w Internecie) będą chcieli się podzielić swoimi spostrzeżeniami nt. czy warto być autorem i przez długie lata zbierać i gromadzić potrzebne materiały ,potem je opublikować np. w postaci książkowej i czy zwróciły im się chociaż poniesione koszty i nakłady.Ze znanych mi przypadków ,większość z nich poniosła jedynie koszty, a nadzieję na zwrot tylko poniesionych kosztów (bez żadnego zarobku) okazały się tylko złudzeniem rozwiewanym przez różnego typu "suflerów" którzy kupili jedną książkę z 1000 szt nakładu za 10 zł i dzisiaj "szpanując" "swoją" wiedzą ,cytując na forach fragmenty tych opracowań w których zawarte są również różnego typu indeksy osobowe. Opracowania dotyczą dużo szerszego zakresu ,ale zapotrzebowanie jest na jedno.Pytania do "suflera" od zainteresowanych, czy jest tam wymieniony mój dziadek (pradziadek) Xxxxx.Jeśli "sufler" odpowie że nie występuje takie nazwisko ,to zainteresowanie pytającego -tą publikacją zupełnie maleje ,choć dotyczy ona np.historii wsi.regionu parafii itp. z którego pochodził ten dziadek.

No cóż "sufler" myśli ,że bardzo pomógł pytającemu ,(bo zaoszczędził mu wydatku 10 zł) pozbawiając go możliwości poznania tego co było może bardziej wartościowe dla niego w poszerzenia wiedzy, a autora pozbawił tej kwoty.Czy pomimo zebranych i posiadanych materiałów zdecyduje się na wydawanie innych publikacji np.książkowych ,aby ponieść kolejne straty?. Znane jest przysłowie że "nauka nie idzie w las".

Oczywiście,że jest też grupa autorów filantropów.Nie znam osobiście nikogo,kto mógłby się z tego typu publikacji "dorobić".

Pytanie -czy to mimo wszystko zachęca do publikowania dalszych opracowań ,czy jest istotnym hamulcem w chęciach robienia czegoś w przyszłości ,wiedząc że w naszych realiach trzeba się liczyć jedynie z kosztami i wydatkami własnymi ,a od razu zapomnieć o chociaż minimalnym zwrocie jakichkolwiek kosztów.

Dyskusje autorów będą widoczne jedynie na forum dla zarejestrowanych.

ODPOWIEDZ