MTG co dalej.

komunikaty, apele, oświadczenia, rezoulcje i inne "poważne" sprawy

Moderatorzy: marksp, JanuszStankiewicz

bernard123

Re: Informacje bieżące dla założycieli

Post autor: bernard123 » 07 maja 2010, 10:05 - pt

Też o spotkaniu nie wiedziałem.
Bernard

Kotek

Post autor: Kotek » 07 maja 2010, 13:57 - pt

Miau
Co za spotkanie ,jakie spotkanie -ja też bym chciał.
Jakie były promocje ,co rozdawali za darmo ,co mnie ominęło i nie skorzystałem -ja też bym chciał (miauuuuu) !!!!!!.Dlaczego nie wysłano do mnie złotej karocy z zaproszeniem ????.

zrozpaczony Kotek

za miesiąc odezwie się zrozpaczony piesek

bezet

Post autor: bezet » 07 maja 2010, 17:34 - pt

Kotek pisze:Miau
Co za spotkanie ,jakie spotkanie -ja też bym chciał.
Jakie były promocje ,co rozdawali za darmo ,co mnie ominęło i nie skorzystałem -ja też bym chciał (miauuuuu) !!!!!!.Dlaczego nie wysłano do mnie złotej karocy z zaproszeniem ????.

zrozpaczony Kotek

za miesiąc odezwie się zrozpaczony piesek

marksp pisze:Potrzebne wypowiedzi i opinie uczestników odbytego spotkania na temat pkt5 KRS.
Podpowiedzi rozwiązania -bardzo wskazane.

Ironia nie miejscu.
Rozesłane informacje,były jedynie WSTĘPNĄ ZAPOWIEDZIĄ
i miały być potwierdzone.Nie oczekiwałem "złotej karocy" a jedynie pewnej, precyzyjnej informacji,Kocie.A do tego- miałem prawo,ja i inni również.
Wybrano sposób zawiadomienia o zebraniu,który pozostawił poza nawiasem osoby, zdecydowane podjąć prace nad organizacją
stowarzyszenia. Skoro na wstępie organizacji stowarzyszenia,wprowadza się nieufność i podziały,to jest to zapowiedź jeszcze większych nieporozumień,jeśli w ogóle, w tym gronie osób ,możliwe będzie jakiekolwiek porozumienie.Następna próba powołania stowarzyszenia genealogicznego na Mazowszu,
źle się zaczyna.
Szkoda ,że organizatorzy wysyłają ironizujące odpowiedzi,
za pośrednictwem animacji z filmów dla dzieci.Sprawa jest jednak ,
całkiem poważna.
Zygmunt Borowy

marksp
Site Admin
Site Admin

Post autor: marksp » 07 maja 2010, 18:52 - pt

bezet pisze: Wybrano sposób zawiadomienia o zebraniu,który pozostawił poza nawiasem osoby, zdecydowane podjąć prace nad organizacją
stowarzyszenia.
Zygmunt Borowy

Witaj Zygmuncie
Mam jedną prośbę ,abyś nie mylił pojęć. (stąd brak odpowiedzi na poprzedni post -tak przypuszczam). Żadnego zebrania nie było.- stąd brak odpowiedzi domniemanych organizatorów.
Spotkanie o którym mowa ,nie miało organizatorów.Miało jedynie na celu poznanie się w realu na wizji i zapoznaniu się z możliwościami poszczególnych osób, które pomogłyby (biorąc na siebie odpowiedzialność za poszczególne zadania i czynności) w zorganizowaniu i przygotowaniu do zwołania takiego zebrania. Od przygotowania do zwołania takiego zebrania to jeszcze długa i kręta droga usiana szeregiem czynności i zadań do wykonania.

To nie kółko różańcowe ,ale poważna organizacja --Towarzystwo rejestrowe z REGONEM,NIP-em i Nr KRS i mająca w statucie zapis o ubieganie się o status Organizacji POŻYTKU PUBLICZNEGO. Tego nie
załatwia się od tzw. ręki. ,a jeśli nie wiesz ,to od daty zakończenia zebrania założycielskiego jest tylko 7dni na złożenie do KRS wniosku wraz z załącznikami i innymi wymaganymi dokumentami.Wszystkie braki w dokumentach i załącznikach powodują odrzucenie wniosku i konieczność ponownego zebrania założycielskiego.(to tylko jeden z przykładów).Dobre zorganizowanie i sprawne przeprowadzenie takiego zebrania to dopiero połowa sukcesu.

bezet pisze:....osoby, zdecydowane podjąć prace nad organizacją
stowarzyszenia.
Zygmunt Borowy

Aby nie pozostały poza nawiasem jak piszesz ,pomimo nieobecności na spotkaniu mogą zadeklarować swoją pomoc i chęci jaki w pracach przy organizacji zebrania jak również w pracach na rzecz Towarzystwa.

Proszę o deklaracje osób zainteresowanych w celu udostępnienia dostępu do forum i dokumentacji (kuchni organizacji zebrania i przygotowań do zwołania).

Ps. na wysłane emaile tydzień temu do uczestników spotkania , wróciło potwierdzenie jednego, jako przeczytanie .Pozostawiam formę zainteresowania i komunikacji z zainteresowanymi bez komentarza.

bernard123

Post autor: bernard123 » 07 maja 2010, 21:57 - pt

Naprawdę nie wiem o co chodzi.
Jest sygnał o wspólnych pracach nad genealogią , piszę się bo temat bardzo mnie interesuje.
Mijają długie miesiące , no trudno sprawy do przemyślenia i tp.
Czekam....
Czekam...
Dowiaduję się , że spotkanie organizacyjne już było...
Pytam : jak to się stało?
W odpowiedzi słyszę miałczenie, typu :miałłłłł...
A oficjalnie -marksp-pisze , tyłułjąc się ADMINSTRATOREM że pozostawia formę zainteresowania i komunikacji
z zaintersowanymi BEZ KOMENTARZA
Proszę jednak o komentarz:
-czy formułowicze ,mnie podobni, pochodzący z Mazowsza mogą uczestniczyć w pracach T E G O F O R U M???
Ps. Panie Marku (zwracam się w tej formie bo nie wiem jakie zasady po zebraniu obowiązują) jest mnie tym bardziej
przykro , iż nasze poszukiwania dotyczą tych samych terenów .Wprowadzanie niezgody na początku działania
nie wróży dobrze na przyszłość.

marksp
Site Admin
Site Admin

Post autor: marksp » 07 maja 2010, 22:54 - pt

bernard123 pisze:Naprawdę nie wiem o co chodzi.
Mijają długie miesiące , no trudno sprawy do przemyślenia i tp.
Czekam....
Czekam...
-czy formułowicze ,mnie podobni, pochodzący z Mazowsza mogą uczestniczyć w pracach T E G O F O R U M???

No właśnie jak wyżej ja czekam ,wy czekacie ,oni czekają ..... na co ?

1. Kol.Bernardzie nie ma pewności ale .... czy było zgłoszenie przystąpienia do Maz TG (zgłoszenia zbierał Kol.Janusz) .Ile razy zwrócił się Kol. z pytaniem co się dzieje (w ciągu tych długich miesięcy czekania) ,co robimy lub nie robimy dalej (po październiku) jeśli nie na forum do to któregoś z wymienionych jako wstępny komitet organizacyjny (nie mylić z komitetem założycielskim bo taki zostanie powołany na zebraniu założycielskim dla tego typu Towarzystwa) np. na pw. ,bo ja chciałbym -mógłbym zająć się tym...... i pomóc

Co oznacza uczestnictwo w pracach FORUM???

Zarejestrowanych na forum mamy trochę ludzi ,w tym kilku co raz odpowiedzieli w ankiecie i kilkunastu co po rejestracji nawet nie aktywowało konta ,ani razu nie zalogował się aby np. uzupełnić swój profil . Aktywność pozostałych każdy z zarejestrowanych może sobie obejrzeć.
Nie mam pojęcia również ,czy zarejestrowanie się na forum to forma chęci bycia wszędzie tam gdzie coś nowego powstaje i na tym kończy się aktywność ?

Jest na forum zgłoszenie przystąpienia --- pytanie podstawowe Ilu zarejestrowanych wypełniło i przesłało na podany adres.Czy zarejestrowany uczestnik forum to deklarant Maz TG? -raczej nie ,bo jak potraktować tych co pojawili się raz i nawet nie aktywowali konta.

Nie chodzi tu o "pisarstwo forumowe" ,ale konkretne działania organizacyjne -typu zajmę się
zorganizowaniem kompletu dokumentów potrzebnych do przeprowadzenia zebrania założycielskiego (aby nie okazało się ze brakuje -jakiegoś protokołu).Sprządzą regulamin działania komisji rewizyjnej itp itd.

Nie widziałem też żadnego komentarza np .statutu .Np ja bym zmienił w parag.7 ......
lub uważam ze jest dobry,aby na zebraniu założycielskim dyskutować 2 dni nad poprawkami i zmianami ostatecznej wersji.

Więc o jakie uczestnictwo w pracach forum tu chodzi Kol.Bernardzie?

bernard123

Post autor: bernard123 » 07 maja 2010, 23:35 - pt

Jeśli to ma być komentarz na pytanie o komunikację z zainteresowanymi,
to już nic nie rozumię.

marksp
Site Admin
Site Admin

Post autor: marksp » 08 maja 2010, 09:51 - sob

Ja też nie bardzo rozumiem o co Kol.chodzi . Kto ma się z kim komunikować i w jakim celu ?
Zainteresowani powstaniem Maz TG angażując się w działalność organizacyjną ,sami inspirują i aktywnie uczestniczą w pracach .Nikt nikogo nie zmusi administracyjnie do odpowiadania na emaile i powiadomienia.

Myślę,że rozumienie Kol. ---działalności na forum ---to pisanie informacji typu ....Kto zaindeksował parafię xxxx to proszę aby się odezwał (tu podane kontakty) bo szukam informacji o moim dziadku xxxxx.Proszę o przesłanie wszystkich informacji dotyczących mojego dziadka i skanów metryk.Czekam.... i pozdrawiam.

Nie jest to wykluczone ,ze po powstaniu MazTG oprócz strony głównej Towarzystwa będzie strona for z taką tablicą ogłoszeń, jednakże najpierw musi powstać Maz TG i forum przeznaczone jest głównie dla spraw jego organizacji.

bernard123

Post autor: bernard123 » 08 maja 2010, 23:52 - sob

Ps. na wysłane emaile tydzień temu do uczestników spotkania , wróciło potwierdzenie jednego, jako przeczytanie .Pozostawiam formę zainteresowania i komunikacji z zainteresowanymi bez komentarza.[/quote]

Jak rozumię , to Pan organizował to tajne spotkanie.
Istotnie moją winą jest, iż nie dopytywałem się co parę dni o termin spotkania.
Jeśli Pan prześledzi moje wcześniejsze posty, wyczyta Pan, że chciałem organizować spotkanie
dając bezpłatnie lokal. Wskazywanie na mnie jako nieroba i skierowywanie dyskusji dalej od zasadniczego
pytania , jest ani ładne ani potrzebne.
Wystarczyło powiedzieć:dobra , nie ma sprawy, zapomiałem , wracamy do roboty.
Rozwodzenie się nad tematami bocznymi i szukanie winnych w niewiedzących o spotkaniu jest po prostu brzydkie.
Towarzystwo jeszcze nie powstało, za to powstały różnice w patrzeniu na zwykłe i jakże proste cechy ludzkie,
pozwalające żyć im bezkonfliktowo w społeczeństwie.

marksp
Site Admin
Site Admin

Post autor: marksp » 09 maja 2010, 06:00 - ndz

Kol .Bernardzie i znowu się nie rozumiemy.Naprawdę trzeba czytać uważnie i ze zrozumieniem.
1. Pisałem poprzednio że spotkanie nie miało organizatorów.
bernard123 pisze:Ps. na wysłane emaile tydzień temu do uczestników spotkania , wróciło potwierdzenie jednego, jako przeczytanie .Pozostawiam formę zainteresowania i komunikacji z zainteresowanymi bez komentarza.

2.Emaile o których Kol. wspomina(informacje o materiałach) wysłane przeze mnie do uczestników spotkania dotyczą spotkania odbytego 3 tygodnie temu.Tydzień temu wysłałem informacje zainteresowanym uczestnikom spotkania o dostępnych dla nich materiałach -do zapoznania się i opinii.

bernard123 pisze:Jak rozumię , to Pan organizował to tajne spotkanie.

I tu znowu błąd w rozumowaniu "rozumieniu".

bernard123 pisze:Wystarczyło powiedzieć:dobra , nie ma sprawy, zapomiałem

Ja nie zapomniałem bo takich emaili informujących o spotkaniu 3 tygodnie temu ,osobiście nie wysyłałem do nikogo.(o czym doskonale wiedzą uczestnicy spotkania)

Wydaje mi się ze marnowanie czasu na prowadzenie jałowych debat
mija się z celem.Jeśli Kol .spełnił wcześniejszy warunek deklaranta ja osobiście nie widzę żadnych przeszkód ,aby takie szczere chęci i zapał do pracy oraz pomocy, marnować bądź odrzucać.Każda para rąk z pewnością się przyda.

Myślę że w ślad za Kolegą ruszy lawina pozostałych chętnych do pomocy w organizowaniu.

ODPOWIEDZ