Strona główna: Różnice pomiędzy wersjami

Z GENPARAF7
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 16: Linia 16:
 
Wynik wyszukiwania tego przykładowego nazwiska zostanie przedstawiony w formie (1.link do numeru ewidencyjny parafii -klik) a w rzędzie drugim '''nazwisko''' i imię. Zostaną również wyświetlone rekordy zawierające słowo "kowalski" np. dekanat Kowalski.
 
Wynik wyszukiwania tego przykładowego nazwiska zostanie przedstawiony w formie (1.link do numeru ewidencyjny parafii -klik) a w rzędzie drugim '''nazwisko''' i imię. Zostaną również wyświetlone rekordy zawierające słowo "kowalski" np. dekanat Kowalski.
  
'''Uwaga Trick do powyższego wyszukiwania''' .Wpisanie nazwiska i imienia (taka kolejność) z oddzieleniem 2-ma kreskami pionowymi daje dokładnie poszukiwane Nazwisko i Imię np.''' Stępiński||Anastazy'''
+
'''Uwaga Trick do powyższego wyszukiwania''' .Wpisanie nazwiska i imienia (taka kolejność), z oddzieleniem 2-ma kreskami pionowymi, daje dokładnie poszukiwane Nazwisko i Imię np.''' Stępiński||Anastazy'''.
  
 
----
 
----

Wersja z 08:41, 19 paź 2018

genparaf.jpg

banner.jpg

GenParaf to encyklopedia genealogiczna tworzona przez użytkowników portalu.

Baza-encyklopedia indeksowana jest przez roboty wyszukiwarek np. Google.Hasła można

odnaleźć wpisując bezpośrednio w okna szukaj tych wyszukiwarek.Jak wyszukiwać na stronie opis w Menu Pomoc

Uwaga ogólna dla okna wyszukiwarki "Szukaj"

W okno wyszukiwarki nie wpisywać imion np.Kowalski Jan.Wyszukiwarka w takim przypadku uwzględni również wszystkie inne niepotrzebne nazwiska zawierające imię Jan.

Wynik wyszukiwania tego przykładowego nazwiska zostanie przedstawiony w formie (1.link do numeru ewidencyjny parafii -klik) a w rzędzie drugim nazwisko i imię. Zostaną również wyświetlone rekordy zawierające słowo "kowalski" np. dekanat Kowalski.

Uwaga Trick do powyższego wyszukiwania .Wpisanie nazwiska i imienia (taka kolejność), z oddzieleniem 2-ma kreskami pionowymi, daje dokładnie poszukiwane Nazwisko i Imię np. Stępiński||Anastazy.  • Odrębna Wyszukiwarka zwracająca jedynie wynik NAZWISKO I IMIĘ Księdza znajduje się

tu.......http://znajdzprzodka.pl/kresKS_wysz.html (docelowo wszystkie nazwiska wpisane w Encyklopedii parafii). Wynik to linki do parafii (Nr_parafii) w której występuje NAZWISKO.

Tu należy się wyjaśnienie ! . Jest niewiele "starych przedwojennych" parafii (kuźni kadr ) gdzie proboszczowie dopuszczają wikariuszy ("czeladników")do podpisywania aktów metrykalnych ,pomimo faktu iż to "ONI" (wikariusze) faktycznie dokonali ceremonii obrzędu chrztu,małżeństwa lub fizyczne uczestniczyli w pogrzebie naszego "przodka",oraz to "ONI" sporządzili metrykę (zapis w księdze).

Generalnie wikariusz to w/g dzisiejszej nomenklatury nazewnictwa "czeladnik" u "majstra". (generalnie wykonał czynność, ale podpisał wyłącznie uprawniony majster, czyli proboszcz lub administrator parafii).

Tu wyszukiwarka umożliwia prześledzenie "kariery księdza" od wikarego do biskupa ,ale tylko na zasadzie posługi w danej parafii.(lecz nie hierarchy kościelnego, dzięki pochodzeniu (np.szlacheckiemu) lub koneksjom).


Wolontariusze z dorobkiem winni zarejestrować się w Encyklopedii Parafii(samodzielna edycja dorobku w/g wzorów)lub zgłosić swój dorobek do admina na podane niżej adresy e-mail.


Nowi użytkownicy chcący utworzyć konto z możliwością edycji dla swoich wpisów,winni zarejestrować się poprzez e-mail Genparaf@wp.pl lub Genparaf@gmail.com


  • Ilość haseł: 44 870
  • Ilość stron: 44 901

Kategorie