Zasady

Z GENPARAF7
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

WYJAŚNIENIE

Zasady edycji w Kategorii...

Generalna zasada nie wklejamy tekstów ze stron internetowych za pomocą Ctr+C i Ctr+V. Tekst ma być "obrobiony" i dopasowany do już zastosowanych wzorów.

Umieszczamy Nazwiska z parafii mających co najmniej 50-letnią historię.

Tam gdzie znajduje się wykaz nazwisk Twórców-- te nazwiska muszą widnieć na liście w/g standartu we wzorach. tj zaczynamy od Nazwiska potem Imię następnie okres przebywania w parafii i uwagi o dacie śmierci. Można używać skrótów do funkcji np.Wik.(wikariusz)Adm. (administrator). Podajemy źródło informacji (opracowania własne) lub strony parafialne albo diecezjalne.Opracowania własne na podstawie widzianych aktów metrykalnych (na własne oczy) z podpisem proboszcza lub sporządzającego, ewentualnie na podstawie schematyzmów diecezjalnych .Nazwiska i podana data bez podania źródła powinna dotyczyć jedynie schematyzmu z danego roku. Jeśli istnieje link do strony (źródła) podajemy.

Nie do zaakceptowania są tylko linki(bez listy nazwisk dostępnej na tym portalu).Nie powielamy tu katalogu nieczynnych linków do stron parafialnych.Stosujemy formę encyklopedyczną.

W opracowaniach podajemy linki do opracowań ,gdyż jedynie w tej podstronie związanej z parafią jest to wskazane.(obszerny materiał z innymi prawami autorskimi).

W Info o parafii. Stosujemy szablon ,który dostępny jest (widoczny) tylko dla edytujących.

Inne informacje na bieżąco będą uzupełniane.

Dla posiadających inne dane lub informacje dotyczące danego hasła przewidziana jest zakładka dyskusja do wymiany tych informacji pomiędzy pierwotnym autorem opisu hasła , a kolejnymi użytkownikami.