Info -Ogólne

marksp
Site Admin
Posty: 16
Rejestracja: 28 marca 2018, 22:38 - śr

Info -Ogólne

Nieprzeczytany post autor: marksp » 14 marca 2018, 18:57 - śr

Ze względu na "paskudne web roboty" wyłączono możliwość rejestracji użytkowników w sposób standardowy (ogólnie przyjęty).

Nowi użytkownicy chcący się zarejestrować mogą pisać na znajdzprzodka z małpą ,potem do wyboru wp(wirtualna Polska) lub gmail.com (google).

Nowe metody spam botów omijają nawet potrzebę zaakceptowania "usera" przez admina.

Takie czasy i metody. Full Spamerów do robienia złośliwości zarówno użytkownikom jaki adminom forów.

marksp

marksp
Site Admin
Posty: 16
Rejestracja: 28 marca 2018, 22:38 - śr

Re: Info -Ogólne

Nieprzeczytany post autor: marksp » 11 kwietnia 2018, 14:00 - śr

Witam

Uwaga
Spece od pseudo-pająków ,jeśli już zrobili takiego ,to może któryś popatrzy w logach dlaczego non-stop dostaje odpowiedź serwera typu "403"
Odpowiedź prozaiczna, katalog lub plik nie istnieje na serwerze lub faktycznie dostęp jest zabroniony np.przez administratora serwera.
Np. zgłoszony do Google jako wycofany z indeksowania. (bot prawidłowy ,a nie jakiś amatorsko wykonany pseudo-scraper stron).
Nagminne śmiecenie logów serwera odpowiedziami serwera ,że zabroniony jest złośliwością i upierdliwością ze strony tych pseudo-botów.

Np.150.254.169.101,91.199.203.8 .Tu proste (Genparaf już nie istnieje), jest Genparaf7 . czyli katalog GENPARAF7 a nie GENPARAF fizycznie istnieje,ale ma deny from all nawet dla Google). Poprzednio otrzymywały w/w odpowiedź "404" ,ale to im obojętne czy 404 czy 403 .co 5 minut powracają i śmiecą logi dalej.

AND np:
148.81.194.141 -->Mozilla/5.0 (Nekstbot; Pierwsza semantyczna wyszukiwarka Polskiego Internetu www.nekst.pl, http://nekst.ipipan.waw.pl/nekstbot/)

Trzeba im blokować dostęp do całego serwera(odrzucanie połączenia) ,bo nie rozumieją odpowiedzi z serwera "403"

Nie zrozumiałe (logicznie) jest max zainteresowania botów "krzaczastych" (chiński ,arabski itp.) stroną zajmującą się tematem genealogia dotyczącą Polaków z językiem ustawionym na <meta http-equiv="Content-language" content="pl-pl">
(głównie wyznanie "rzymsko-katolickie" ,a do tego No-commercial.

Dodatkowo:
Myślę ,że kilka prv. emai-li (do tych co rozumieją istotę wyszukiwarek ( jest wskazówką do stworzenia super wyszukiwarki typu .pl lub nawet typu local ,ale działającej na większym zaangażowaniu logiki niż "bezmyśny robot " typu "chomik" .(te już przestały być użyteczne jako skuteczne narzędzie do "bezmyślnych i nieporadnych administratorów stron i witryn".

Nowy wpis w temacie dotyczący "Nekstbot".(17.06.2018)
Wykonany za państwowe pieniądze przez "naukowców" ,kolejny śmieciarz zgłaszany do bazy "Abuse" przez administratorów witryn jako brute force,web attack". Pisanie emaili do autorów bota to "grochem o ścianę".(za wysokie progi bo to naukowcy z tytułami).

marksp

ODPOWIEDZ