KONCEPCJE

Moderatorzy: marksp, JanuszStankiewicz

Awatar użytkownika
JanuszStankiewicz
Site Admin
Site Admin

Re: KONCEPCJE

Post autor: JanuszStankiewicz » 26 września 2009, 09:42 - sob

.
Myślę, że powinnismy się spotkac na jakimś "tajnym zebraniu" - powiedzmy 10 lub 17 października i przedyskutować co robimy dalej ? - bowiem jakoś nie wychodzi mi byśmy mieli 15 członków załozycieli..
albo
jednak ogłosić na ogólnym Forum - aby ludzie pisali z deklaracją przystąpienia na jakiś mail prywatny np. Marka, albo Zygmunta, albo kogoś chętnego ...
.
Janusz Stankiewicz
http://www.stankiewicze.com

marksp
Site Admin
Site Admin

Post autor: marksp » 26 września 2009, 10:06 - sob

marksp pisze:może trzeba wysłać emaile do tych
pozostałych z pytaniem o członkostwo -deklarowane,czy rejestracja
na forum = z deklaracją przystąpienia.Są tacy, co pomimo moich
już wysłanych ponownych aktywacjach i "przymuszeniu" do wzięcia udziału w
ankiecie ,też się nie odezwali. Najwyraźniej zarejestrowali się ,bo lubią zwiedzać
nowości i na wszelki wypadek może coś na tym skorzystają.
Co sądzicie o administracyjnych emailach i Temacie Pytania do.... Czy warto spróbować?
Czy nie zwali to nam na "kark" niepotrzebną stratę czasu ,a wynik nie warta "gra świeczki" ?

Nikt nie zwrócił na to uwagi ,a pytałem wcześniej. Pamiętajcie jednak o tym
ze dotyczy to teraz jedynie uzbierania tej podstawowej 15-tki.
Nie podejmę się administracji na forum jeśli każda wymagana zgoda (np,100 członków)
będzie wymagała paru emaili dziennie z popędzaniem. Mogą uznać to za nagabywanie.
Sami widzicie do czego może doprowadzić przerost demokracji.

Spotkanie byłoby konieczne, dużo łatwiej byłoby gdyby każdy założył chociażby Skype
z chatem.Bo nawet instrukcje wpisów i inne potrzebne na forum wymagają real-time
minimum "chat", nie musi być wizja.Na razie nie możemy założyć tu moda chata pełnoekranowego.

Awatar użytkownika
JanuszStankiewicz
Site Admin
Site Admin

Post autor: JanuszStankiewicz » 26 września 2009, 10:29 - sob

.
Marku i wszyscy Panowie...
parafrazując "demokracja, demokracją, a zarządzanie musi być po naszej stronie"

Skupmy się na organizacji Towarzystwa, bo jak mi donoszą moi przyjaciele - to jest warunek niezbędny do traktowania nas "POWAŻNIE"

Chat i inne formy np. Skype - wymaga jednak obecności przed kompem - a nie wiem, czy akurat ileś tam osób będzie mogło w nich uczestniczyć ...

Zatem Marku podejmuj samodzielne decyzje w sprawie administracji naszego Forum - ja daję Cię w tym względzie "wolną rękę" ...

a sam zupełnie niedemokratycznie - tworzę nowy dział i podaje swój adres mailowy do zgłoszeń chętnych.
.
Janusz Stankiewicz

marksp
Site Admin
Site Admin

Post autor: marksp » 26 września 2009, 11:09 - sob

Janusz ja jednak optuję za realtimem ,jak napisałem nie wymagany ani mikrofon ani kamera-tylko chat.Oprogramowanie jest darmowe i jednym z bezpieczniejszych (nie bardzo można polecić np GG) Można się umawiać np na 9 wieczorem lub zostawiać wiadomości o planowanej godzinie
to dotrze natychmiast. Prowadząc korespondencję emeilową nie da się się rozmawiać z kilkoma naraz. Mimo wszystko pewne decyzje wymagają szybkiej odpowiedzi, jestem za ,jestem przeciw.Co najmniej w tym gronie założycielskim traktujmy te demokrację poważnie.
Nie zawsze to co mnie wydaje się słuszne i mając na celu nawet dobro ogółu ,inni nie znając
podstaw i możliwości dyskutowania ,mogą uznać to za próby autokracji i narzucania własnej woli.
A ja daleki jestem od prób narzucania własnej woli i własnych pomysłów. Mam pomysł to go
przedstawiam ogółowi,dyskutujemy ---przyjmujemy bądź odrzucamy.Tak samo z pomysłami innych.Do tego potrzeba wszystkich.Nawet kiedy się zbierzemy na spotkaniu ,to za chwilę mogą wystąpić różne okoliczności, których nie wzięliśmy pod uwagę ,a to wszystko zmienia i potrzebna natychmiastowa reakcja korekcyjna.Inaczej zakładanie Towarzystwa potrwa za długo(nie licząc później czasu rejestracji). Cały czas zwracam uwagę że są to próby pionierskie.
Tu potrzebna jest pełna mobilizacja organizatorów chociażby na początku do czasu powstania.

Awatar użytkownika
JanuszStankiewicz
Site Admin
Site Admin

Post autor: JanuszStankiewicz » 26 września 2009, 12:18 - sob

.
Ależ ja nie neguję konieczności rozmowy - natomiast neguję "pełną demokrację", bowiem ona doprowadzi do pełnego chaosu i braku możliwości podejmowania jakichkolwiek decyzji...

Przepraszam, że to stwierdzę, zupełnie mi chwalenie nie w głowie, ale jako wieloletni kierownik różnych jednostek organizacyjnych w przedsiębiorstwach oraz expert w zakresie zarządzania wiem, że są przynajmniej 3 szczeble decyzyjne i nie można ich łączyć „bezboleśnie” – wtedy Organizacja stanie się w niedługim czasie martwa.

Demokracja TAK – w zakresie wytyczania ścieżek, podejmowania decyzji strategicznych, ale NIE na szczeblu operacyjnym (zgłoszenia, bieżące zarządzanie forum, stroną, czy Organizacją)

Podejmowanie szybkich decyzji (nie mylić z Dyzmą) musi być w Organizacji priorytetem – co innego późniejsza ich ocena i skwitowanie przez np.. WZC ...

Pogadać to sobie wiele możemy – ale na dzisiaj jest ważne, aby zebrać ew. członków, ustalić termin i miejsce, zrobić deklaracje, może też legitymacje do wypisywania... tego „demokratycznie” nie zrobimy, bo będziemy się głowić czy logo jest dobre, czy też nie jest dobre...

Co innego kierunki działania, cele Organizacji itp. – to możemy dyskutować – nie ma problemu – po to właśnie proponowałem spotkanie „tajne” ...
.
Janusz Stankiewicz

marksp
Site Admin
Site Admin

Post autor: marksp » 26 września 2009, 12:22 - sob

Jeszcze jedna ważna sprawa.
Jeśli myślimy o otrzymaniu jakichkolwiek dotacji lub środków ,to wnioski i inne
potrzebne dokumenty (projekty które chcemy zrealizować --- cała masa wymogów)
Muszą być składane terminowo.Inaczej można sobie odpuścić np. rok działalności licząc na dane środki -dotacji. Tylko darowizny i jacyś sponsorzy mogą wchodzić w grę. Nie muszę mówić ile czasu zajmie opracowanie projektów i wniosków,aby mogły zostać przyjęte do rozpatrzenia.Może za daleko wybiegam w myśleniu na przyszłość bo nie możemy uzbierać i poradzić sobie z założeniem ,ale trzeba to mieć na uwadze.

ps. Janusz , może trzeba tam dodać termin składania takich deklaracji i informacje ,ze
pierwsi będą należeli do założycieli itp.Niektórzy mogą pomyśleć że nie zależy nam na zebraniu
(info ważnego) tylko o samej chęci ,więc mają czas do wysyłania takich deklaracji i zapiszą się za 2-mce bo liczą się z takim zamiarem,a dla Nas ważne jest to czy teraz bo od tego zależy "rodzaj" Towarzystwa.

bezet

Post autor: bezet » 26 września 2009, 14:37 - sob

JanuszStankiewicz pisze:.

Zygmuncie - zarumieniłem się ...

nie dla mnie takie splendory - jestem zwyczajnym człowiekiem z ogromną pasją .. to wszystko ...

Chwała Ci za podążanie ścieżką legislacji naszej organizacji - dobrze, że Ciebie mamy, widzę że jesteś w tym biegły..

Natomiast mam pewne obawy co do "spowiedzi" przed WZC ... co mam powiedzieć, że pracuję własnie nad genealogią rodu Pana X, ale jeszcze w tym także pojawiają się nazwiska Y, Z, XZ, ZY, ZY, ZZ itd... ?

Nie mówiąc już o tym, że pracując dla Zleceniodawcy jestem zobowiązany do zachowania swoistej "tajemnicy służbowej" i nie przekazywania żadnej wiedzy o uzyskanych informacjach nikomu, poza samym Zleceniodawcą ... mam zatem go prosić o zgodę na powiedzenie "innym" ludziom, że pracuję właśnie dla niego?
Mało tego - właśnie ta "tajemnica służbowa" nie pozwala mi na to, aby "chwalić" się własnymi osiągnięciami, bowiem może to ktoś, kiedyś wykorzystać przeciwko mnie...

Nie wiem jak to wszystko pogodzić, ale chyba najrozsądniejszym jest jednak - moje "niemieszanie" się do władz Towarzystwa ...

Januszu
Paragraf 25 traktuje sprawę udziału członków Zarządu w komercji, wyłącznie co do zasady.
Zgoda W.Z.C. poprzedzona EWENTUALNĄ informacją.
Broń Boże, nie może być żadnych tzw spowiedzi ani tym bardziej upokarzających
przesłuchań. Informacja powinna określać rodzaj prowadzonych prac i obszar
terytorialny. Przykładowo może być informacja typu: "aktualnie prowadzę
wywód szlachectwa dla dwóch osób na terenie Diecezji Łomżyńskiej i prowadzę prace mające na celu określenie herbu dla mojego zleceniodawcy, wywodzącego swój ród
z Ziemi Sieradzkiej a także prowadzę prace mające na celu zbudowanie drzewa genealogicznego dla trzech zleceniodawców, na obszarze diecezji piotrkowskiej"
Tylko taki stopień szczegółowości może być wymagany w przedmiotowej "informacji"
Sądzę ,że taka informacja nie łamie zasady tajności klientowskiego zlecenia.Nie może być także,moim zdaniem,przyczyną dyskomfortu psychicznego,bo jest to wymóg stosowany
powszechnie ,więc jest normą.
Dziękuję za zwrócenie uwagi na tę kwestię.W paragrafie 25 trzeba
dopisać pkt a)"informacja powinna określać rodzaj prowadzonych prac i obszar terytorialny
b) informacja składana jest na piśmie na ręce prowadzącego W.Z.C "
Proszę o dalsze uwagi.Mam zamiar do poniedziałku przedstawić również własne poprawki nasuwające mi się po lekturze projektu.
Zygmunt

Chciałbym jeszcze dołączyć dopisek odnośnie innych rodzajów działalności gospodarczej, mającej związek z obszarem tematycznym Stowarzyszenia.Członek Zarządu sam
je charakteryzuje w składanej "informacji",bez podawania jakichkolwiek parametrów ekonomicznych tychże.Można zatem zmienić brzmienie podpunktu "a" omawianego paragrafu tak, aby zostały wyczerpane wszystkie możliwe sposoby uzyskiwania przychodów.

Zatem pkt " a"otrzymuje brzmienie:
a)"INFORMACJA POWINNA OKREŚLAĆ RODZAJ PROWADZONYCH PRAC I ICH ZASIĘG TERYTORIALNY ORAZ OKREŚLAĆ CHARAKTER INNYCH ŹRÓDEŁ PRZYCHODÓW ZWIĄZANYCH
Z PROGRAMEM STOWARZYSZENIA".
Pkt "b" otrzymuje brzmienie :
b)PARAMETRY ILOŚCIOWE I EKONOMICZNE NIE MOGĄ BYĆ PRZEDMIOTEM INFORMACJI
Pkt c)INFORMACJA JEST SKŁADANA NA RĘCE PROWADZĄCEGO W.Z.C.

Wprowadzenie pktu "b" w nowej redakcji oznacza tzw. św. spokój ,jeśli chodzi o zgłaszanie kolejno następujących po sobie zleceń tego samego rodzaju, bo dotychczas było to nieokreślone.
Prosiłbym aby Marek założył podkatalog "poprawki projektu statutu" lub coś w tym rodzaju,
żebyśmy nie szukali ich w dłuższych lub krótszych tekstach. Można założyć jakąś
szufladkę typu "poprawki zaakceptowane".Tylko tu musimy się umówić, w jaki sposób o tym zadecydujemy.Można dać czas na zgłaszanie własnych propozycji lub zgłaszanie uwag krytycznych,abyśmy posuwali się z ostateczną redakcją projektu.
Z
Ostatnio zmieniony 26 września 2009, 18:10 - sob przez bezet, łącznie zmieniany 2 razy.

bezet

Post autor: bezet » 26 września 2009, 16:13 - sob

Panie i Panowie
Mam wrażenie,że znajdujemy się w oblężonej twierdzy.
Nie robimy niczego wstydliwego,niczego ,co jest nie etyczne a już z całą pewnością
nie robimy niczego ,co jest zabronione.
Mamy błogosławieństwo prezesa Pol.T.G.,nie łamiemy więc zasady solidarności środowiska.
Proponowałem utworzenie organizacyjnego katalogu do swobodnego prowadzenia dyskusji,także tych taktycznych,ale nie może to oznaczać zamknięcia się.To po pierwsze,po drugie nie ograniczajmy się do oczekiwań ,że ludzie nas sami znajdą i natychmiast
się zapiszą do organizowanego stowarzyszenia.Tak dobrze , niestety ,nie jest.Musimy wyjsć
naprzeciw oczekiwań podróżników po internecie.Proponuję opracowanie swoistego memorandum programowego ,preambuły "konstytucyjnej" i wyjść do szerokiej publiczności.Proponuję wysłać anonsy do Towarzystw regionalnych z prośbą o umieszczenie w widocznym miejscu, informacji o organizowaniu się Mazowieckiego T.G..Mieszkańcy naszego regionu zagladają także na strony pozawarszawskie.Poza tym im więcej naszej obecności w sieci ,tym lepiej.Mając opracowane śmiałe memorandum,powinniśmy je wysłać do instytucji,gdzie mogą je przeczytać przyszli członkowie Maz.T.G.Pierwszym miejscem ,do którego bym wysłał memorandum byłaby organizacja studencka na Wydziale Historii Uniwersytetu Warszawskiego.Uprzednio zadzwoniłbym przedstawiając prośbę o wydrukowanie dużymi czcionkami naszego memorandum i umieszczenie go na widocznym miejscu. Poprosiłbym o zgodę kierownictwo Hipoteki przy wyjeździe z tunelu trasy W-Z
o umieszczenie memorandum w ich foyer .Ten sam manewr należy wykonać we wszystkich wydziałach hipotecznych warszawskich sądów. Gdzie hipoteka ,tam
i zapisy,legaty,testamenty, zachówki itp dokumenty naszych przodków. Znalazłbym
w sądach na terenie Mazowsza, miłe sympatyczne panie,które wydrukowałyby i wywiesiły
w najlepszym miejscu nasze memorandum programowe.Można zastanowić się,gdzie jeszcze powinni nas spotkać nasi przyszli koleżanki i koledzy organizacyjni.Tych miejsc jest wiele.Nie wiem ,czy np nie powinniśmy porozumieć się także z archiwami państwowymi na Mazowszu ?!
Tak sobie myślę,że powinniśmy trafić z naszym memorandum do wszystkich Domów Kultury
na Mazowszu, tzn. na tym obszarze ,na którym chcemy być genealogicznym gospodarzem
terenu.Tak rozumiem pojecie Mazowsze w naszym projekcie. Wreszcie umieściłbym-
i zrobię to oczywiście- w wybranych obiektach w swoim sąsiedztwie,typu klub spóldzielczy,świetlica no i we wszystkich siedzibach klubów emeryckich-takie też są.
Miejsc na nasze memorandum programowe na Mazowszu jest ilość ogromna tak w sieci ,jak
i w terenie.
\Musimy tylko opracować memorandum.
Musimy się zaprezentować ,jako zespół wytrwałych pasjonatów mających wzniosłe cele
społeczne ,jak i te małe dotyczące realizacji wewnętrznego imperatywu jakim jest poszukiwanie przodków.Powinno w nim zawarta stwierdzenie o wartościach,
ale bez mydlenia ludziom oczu.Powinna to być trochę akcja z pogranicza reklamy
i marketingu , jak również patriotycznego apelu.
Powinniśmy zaoferować -zgodnie z prawdą-naszą pomoc w realizacji ich zamierzeń,
od dawna planowanych i odkładanych." Przyłącz się do nas ,my Ci pomożemy a Ty pomożesz
nam i tysiącom rodaków na świecie wywodzącym się z Mazowsza i Podlasia"
Oczywiście autor zredaguje memorandum zgodnie z własną wrażliwością ,ale sądzę,że
wydźwięk powinien być zgodny z naszymi organizacyjnymi oczekiwaniami.

Pozdrawiam
Zygmunt

Awatar użytkownika
JanuszStankiewicz
Site Admin
Site Admin

Post autor: JanuszStankiewicz » 26 września 2009, 16:41 - sob

.

Troszke mnie uspokoiłeś co do "spowiedzi".

Jestem całym sercem za twoimi propozycjami "marketingowymi" - jestem gotowy w swoim otoczeniu Warszawa - Wola wywieszać ogłoszenia i reklamować nasze TG.

Już także przeprowadziłem kilka rozmów w temacie np. członkostwa (czy może raczej patronatu) zakładów nad naszym TG - może choć jedna z tych rozmów przyniesie korzyści..
.
Janusz Stankiewicz

marksp
Site Admin
Site Admin

Post autor: marksp » 26 września 2009, 17:09 - sob

Zygmuncie takie "błogosławieństwo" prezesa PolTG mają wszystkie pozostałe
już utworzone.Ale co dla nich słowo prezes PolTG? .Co to za figura która może rozdawać
"błogosławieństwa" bądź "ekskomunikować".?. Ilu spośród wielu regionalnych TG uważa go
do uprawnionego do takiego rozdawnictwa?. Jest zasada nic na siłę.żadna wymuszana współpraca nie przyniesie spodziewanych efektów. Dlatego zamiast się kłócić i zabiegać
o współpracę z PolTG , nie marnują już więcej czasu na te zabiegi ,a po prostu robią swoje i mają konkretne efekty. Wystarczy popatrzeć na strony internetowe tych
regionalnych TG , tam członkowie nie domagają się od władz Towarzystwa do którego
należą, żeby forsować ten temat. U nas załóżmy najpierw Towarzystwo , a przy tej demokracji którą proponujemy przyszli Nasi członkowie określą czego chcą.
Moją intencją było "robić swoje" w tym regionie ,a nie na siłę zabiegać o współpracę
z PolTG i otrzymywać "błogosławieństwa" bądź reprymendy od "władzy zwierzchniej"

ODPOWIEDZ